Kontakt z naszym biurem:

58 / 305 50 92

Oferta
Rejsy
Wycieczki
Wyjazdy szkolne
Narty
Pielgrzymki
Incoming
Rejsy pogoria
Wynajem autokarów

zoom

Program wyjazdu:

Dzień 1 Zbiórka uczestników pielgrzymki godz. 5.00, przejazd na obiadokolację i nocleg do Znojmo.

Dzień 2 Po śniadaniu przejazd do Wiednia - zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym, m.in.: Katedra Św. Stefana, Pałac Hofburg (z zewnątrz), dom Hundertwassera (z zewnątrz), ogrody w Schonbrunn, wspaniałe budowle na Ringstrasse m.in. budynek Opery, Graben Strasse. Przejazd na Kahlenberg - zwiedzanie miejsca, z którego Jan II Sobieski wyruszył na odsiecz Wiedeńską. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3 Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Mariazell, jednego z najsłynniejszych ośrodków pielgrzymkowych w Europie Środkowej. W 1983 roku Bazylikę w Mariazell odwiedził Papież Jan Paweł II, natomiast w 2007 roku Papież Benedykt XVI. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4 Po śniadaniu przejazd do Salzburga, zwiedzanie miasta rodzinnego Wolfganga Amadeusza Mozarta. Spacer po Salzburskiej Starowce wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Przejazd na wzgórze nieopodal Salzburga, gdzie znajduje się barokowa świątynia Maria Plain, poświęcona Matce Bożej, którą opiekuje się od XVIII w. zakon Benedyktynów. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5 Po śniadaniu wyjazd w Alpy Bawarskie, do bajkowych zamków Ludwika II - Neuschwanstein i Hohenschwangau. Zamek Neuschwanstein jest skamieniałym odbiciem snów Ludwika II. Dzisiaj zamek ten oczarowuje zwiedzających z całego świata. Sąsiaduje z nim zamek Hohenschwangau, odrestaurowany przez księcia Malksymiliana w stylu neogotyckim. Zwiedzanie jednego zamku. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Monachium.

Dzień 6 Po śniadaniu przejazd do centrum Moanchium, miasta studiów Benedykta XVI i otrzymania sakry biskupiej. Przejazd autokarem najładniejszymi ulicami i spacer po starym mieście: Marienplatz i ratusz, katedra NMP, kościół św Michała. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Altotting.

Dzień 7 Po śniadaniu nawiedzenie Altotting, głównego ośrodka kultu maryjnego w Niemczech. Nawiedzimy kościółek Matki Bożej Łaskawej, gdzie znajduje się cudami słynąca drewniana figura Matki Bożej zwana Czarną Madonną. Następnie pojedziemy do Marktl - miejsca urodzenia Ojca Świętego Benedykta XVI. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Okolice Passau.

Dzień 8 Po śniadaniu przejazd do Passau - sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z cudownym obrazem Matki Bożej Pasławskiej, u stóp której cesarz Leopold I złożył trofea wojenne zdobyte w wielkiej bitwie pod Wiedniem w 1683 roku jako wotum dziękczynne za zwycięstwo odniesione nad wojskami tureckimi, Katedra św. Stefana z największymi organami (17774 piszczałki i 233 rejestry). Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9 Po śniadaniu wyjazd w drogę poworotną do Polski.

 

Austria - Niemcy

navautokarem

9 DNI
(Termin do uzgodnienia)

Opis:

Wiedeń - Mariazell - Salzburg - Neuschwanstein - Monachium - Altotting - Passau

 

Świadczenia w cenie:

  • transport autokarem z WC, DVD, cafe barem
  • 8 noclegów w hotelach, pokoje 2,3 osobowe
  • wyżywienie 8 sniadań, 8 obiadokolacji (bez napojów)
  • opieka duchowna
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie turystyczne KL, NNW

 

Cena nie obejmuje:

  • opłat za bilety wstępów ora miejscowych przewodników

 

Pobierz folder PDF

Zobacz również

od 1560,-

7 DNI
UZDROWISKO BOJNICE
navbusem
Bojnice - miasto w środkowo-zachodniej Słowacji, w kraju trenczyńskim, w powiecie Prievidza. Położone jest na wysokości ok 300 m n.p.m. nad rzeką Nitrą, na pograniczu Kotliny Górnonitrzańskiej i Gór Strażowskich. Na terenie Bo...
Więcej
od 116,-

1 DZIEŃ
GNIEZNO - OSTRÓW LEDNICKI
navautokarem
...
Więcej
od 1295,- ZŁ

6 DNI
PARYŻ
navautokarem
...
Więcej