Kontakt z naszym biurem:

58 / 305 50 92

Park ruchomych dinozaurów - idealna propozycja na wycieczkę szkolnąDzieci uwielbiają szkolne wycieczki. To dla nich okazja, aby zobaczyć wielki świat za murami szkoły, a także nauczyć się nowych rzeczy przez zabawę, zamiast nudne siedzenie w ławce. Nauczyciele często dwoją się i troją, aby znaleźć ciekawy cel wycieczki. Powinna ona mieć walory edukacyjne, jednocześnie musi być dla dzieci interesująca  i wciągająca. Dlatego właśnie coraz więcej wycieczek szkolnych wybiera się do parku ruchomych dinozaurów!

Wszyscy lubią dinozaury

Chociaż wydawać by się mogło, że dinozaury to wielkie i groźne stworzenia, większość dzieci je uwielbia. Maluchy kojarzą je z bajek, w których dinozaury są kolorowymi przyjaznymi stworkami, a starszaki traktują je jak ciekawostkę związaną z historią ziemi i filmem Jurassic Park. Wycieczki szkolne do parków dinozaurów cieszą się więc aprobatą wszystkich uczniów, gdy tylko zostają ogłoszone. Wycieczka do parku jest dla dzieci wspaniałą przygodą, jednak jednocześnie ciekawą lekcją historii i biologii. Przez park prowadzi ścieżka edukacyjna, na której oprócz ruchomych, wydających dźwięki, ogromnych zwierząt znajdują się informacje dotyczące rozmiarów, jakie osiągały, tego, czym się żywiły, jakich miały wrogów, a także – kiedy wyginęły. Dzieci poznają poszczególne okresy w dziejach ziemi, spacerując na świeżym powietrzu, po pięknym, zielonym terenie. Ruchome dinozaury robią duże wrażenie nawet na dorosłych – również i oni nie mogą odmówić sobie zrobienia zdjęcia z jednym ze stworów.

Dodatkowe atrakcje

Park ruchomych dinozaurów w Malborku oferuje uczniom także szereg innych atrakcji. Maluchy mogą zwiedzić mini ZOO, poszaleć w parku linowym, zobaczyć wioskę neandertalską, pobawić się w piaskownicy archeologicznej lub aktywnie odpocząć na jednym z dwóch placów zabaw. Każda z atrakcji zapewnia zdrową dawkę ruchu lub też mobilizuje do pracy szare komórki i skłania dziecko do zadawania pytań i zdobywania nowej wiedzy o świecie. Grupa podczas wycieczki może zjeść obiad na terenie parku, wycieczka nie musi więc krążyć po okolicy, aby znaleźć miejsce na posiłek. Dzień w parku to moc atrakcji na uczniów, ale też nauczycieli i opiekunów grupy. Ruchome, prawdziwych rozmiarów dinozaury to coś, co każdy powinien zobaczyć chociaż raz w życiu.


Wróć do bloga