Kontakt z naszym biurem:

58 / 305 50 92

Oferta
Rejsy
Wycieczki
Wyjazdy szkolne
Narty
Pielgrzymki
Incoming
Rejsy pogoria
Wynajem autokarów

zoom

Program wyjazdu:

Dzień 1 Przelot z Gdańska do Kutaisi. Przejazd do hotelu w Kobuleti - miasteczka u wybrzeży Morza Czarnego- zakwaterowanie, powitalny poczęstunek. Wyjazd w kierunku opiewanego przez Filipinki Batumi, zwiedzanie miasta, spacer słynnym bulwarem Batumi. Powitalna Supra (obiadokolacja).

Dzień 2 Wczesne śniadanie, wyjazd w kierunku Achalcihe, po drodze cuda okolic Kutaisi: XI-wieczny kompleks monastyczny Gelati, Monastyr Mocameta, usytuowany na wysokim klifie nad rzeką Tskhaltsitela, zwiedzanie Jaskini Prometeusza z pięknymi formami naciekowymi, Katedra Bagrati. Obiadokolacja, nocleg w Achalciche.

Dzień 3 Śniadanie. Zwiedzanie Wardzii - największego miasta-twierdzy, wykutego w skale na lewym brzegu rzeki Mtkvari. Przejazd do Borjomi, słynnego miasteczka uzdrowiskowego gór Małego Kaukazu, obecnie słynącego z butelkowanej wody mineralnej "Borjomi", spacer do zimnego źródła zdrojowego w parku Borjomi. Przejazd na nocleg do Tbilisi, po drodze obiadokolacja w Gori.

Dzień 4 Śniadanie.Tbilisi: zwiedzanie stolicy Gruzji - spacer po urokliwych zaułkach Starego Miasta, wjazd kolejką linową na wzgórze z twierdzą Narikala, kościół Metechi, Aleja Szoty Rustawellego, bulwar Mardżaniszwili, Park Europy z mostem Pokoju. Uroczysta supra z pokazem gruzińskich tańców narodowych, nocleg w Tbilisi.

Dzień 5 Śniadanie. Przejazd do monastyru Cminda Sameba - jednego z symboli kraju, którego zdjęcia zdobią okładki magazynów podróżniczych. Przejazd Gruzińską Drogą Wojenną do kazbegi. Po drodze Twierdza Ananuri oraz miasto Stepancminda u podnóża gory Kazbek. Wspaniałe widoki na trasie od Gudauri, wzdłuż rzeki Tegi do Kazbegi. Dzień pełen off-road'owego szaleństwa w kierunku cerkwi Cminda Sameba, malwoniczo położonej na tle szczytu Kazbek (5033 m n.p.m.), powrót do Tbilisi. Obiadokolacja i nocleg w Tbilisi.

Dzień 6 Śniadanie. Wizyta w kachetyńskiej winiarni, słynącej ze znakomitych win i koniaków. Przejazd do Monastyru Bodbe, gdzie znajduje się grób Św. Nino, następnie malowniczo położonego miasteczka Sighnaghi, skąd można podziwiać dolinę Alzańską oraz szczyty Wielkiego Kaukazu. Obiadokolacj i nocleg w Tbilisi.

Dzień 7 Śnidanie. Przejazd do Kutaisi; po drodze miasto Gori, gdzie zobaczymy dom, w którym urodził się i spędził pierwsze lata życia Józef Stalin. Następnie odwiedzimy skalne miasto Uplisciche zwane "Twierdzą Boga". Wizyta połączona z degustacją w lokalnej domowej winnicy w Khidis Tavi. Obiad w Gori. Przejazd do Kutaisi. Wieczorna, pożegnalna supra w Kutaisi.

Dzień 8 Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zakupy na lokalnym targu w Kutaisi. Transfer na lotnisko, przelot do Gdańska

Program jest ramowy i może ulec zmianie, np. kolejność zwiedzania

GRUZJA z Gdańska

navsamolotem
3150,-

8 DNI
(czerwiec, sierpień)

Opis:

Gruzja - państwo położone na pograniczu Europy i Azji, w Kaukazie Południowym. Graniczy na północy z Rosją, na południu z Armenią i Turcją, a na wschodzie z Azerbejdżanem, zachodnią granicę wyznacza wybrzeże Morza Czarnego. Teren w wi ększości jest górzysty.

Świadczenia w cenie:

  • przelot samolotem na trasie Gdańsk - Kutaisi - Gdańsk; bagaż o wymiarach 40x30x20 cm do 10kg + bagaż o wymiarach 55x40x30 cm do 10kg wersja PRIORITY
  • zakwaterowanie w hotelach ** i * (pokoje 2, 3-osobowe)
  • wyżywienie (śniadania + obfite obiadokolacje)
  • 1x uroczysta kolacja z pokazem tańców narodowych
  • transport klimatyzowanym autokarem na terenie Gruzji
  • opiekę pilota oraz polskojęzycznego przewodnika
  • pełne ubezpieczenie KL, NNW, CP
  • opłacona składka Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • opłacone wstępy do zwiedzanych obiektów i atraklcji turystycznych

Cena nie zawiera:

  • własnych wydatków, napoi do obiadokolacji

Terminy:

01.10 - 08.10.2019

Pobierz folder PDF

Zobacz również

Od 510,-

4 DNI
KARKONOSZE
navautokarem
Szklarska Poręba - Praga - Śnieżka......
Więcej

8 DNI
SANKT PETERSBURG
navAUTOKAREM
Ryga - Tallin - Sankt Petersburg - Peterhof - Carskie Sioło - Nowogród Wielki...
Więcej
OD 2265,-

5 DNI
PIELGRZYMKA - RZYM
navsamolotem
Rzym - Monte Cassino - ogrody Tivoli...
Więcej