Kontakt z naszym biurem:

58 / 305 50 92

Oferta
Rejsy
Wycieczki
Wyjazdy szkolne
Narty
Pielgrzymki
Incoming
Rejsy pogoria
Wynajem autokarów

zoom

Program wyjazdu:

Dzień 1 Zbiórka uczestników, wyjazd do Warszawy na lotnisko. Odprawa, wylot do Moskwy. Przylot do Moskwy, spotkanie z kierowcą, przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiaodkolacja, nocleg.

Dzień 2 Śniadanie w hotelu. Wycieczka po Moskwie, zobaczymy jej główne historyczne zabytki architektoniczne i kulturowe (ok. 3h). Podczas wycieczki zwiedzanie Wzgórz Worobiowych, skąd rozpościera się piekny widok na miasto. Zobaczymy m.in. Moskwiewski Panstwowy Uniwersytet, który jest przykladem architektury z czasów Stalina, Łuk Triumfalnym klasztor Nowodziewiczy (z zewnątrz). Wycieczka zakończy się na Placu Czerwonym, w tzw. sercu stolicy. Zwiedzanie Kremla i jego katedr (2h) (bilety nie są wliczone w cenę). Moskiewski Kreml - jeden z największych i najpiękniejszych zespołów architektonicznych na  świecie, położony na wzgórzu, objemujący 28 hektarów zespół zabudowań książęcych, cerkwi, budynków administracyjnych. Będziemy podziwiać największy na świecie dzwon Car z roku 1735 oraz m.in. Sobory Archangielski, Zwiastowania, Zbrojownia. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 Śniadanie w hotelu. Wyjazd ze stolicy do Siergijew Posad (bilety w cenie, 70km od Moskwy, ok.6h) - miasto należące do Złotego Pierścienia Rosji. Znajduje się tam założony w XIV wieku męski klasztor - Ławra Troicko-Siergijewska. Główną cerkwią kompleksu jest sobór Trójcy Świętej. Do ważnych zabytków należą również hotel klasztorny w stylu klasycystycznym. Powrót do Moskwy. Po południu kontynuujemy zwiedzanie Moskwy- słynne Metro i ulica Arbat (ok.3h), (bilety na metro wliczone w cenę). Poznamy historię i architekturę oraz system metra. Podczas jazdy zobaczymy najbardziej znane stacje, które są unikalnie zaprojektowane z elementami dekoracyjnymi, w tym mozaikami, posągami i marmurowymi schodami. Dalsza trasa rozpoczyna się na ulicy Stary Arbat- jednej z najstarszych ulic w Moskwie. W XVIII wieku Arbat stał się jedną z najmodniejszych ulic w mieście i de facto pozostaje nią do dziś. Większość współczesnej zabudowy Arbatu pochodzi z początków XX wieku i stanowi ciekawe przykłady architektury secesyjnej oraz konstruktywistycznej. Obiadokolacja w hotelu, nocleg.

Dzień 4 Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie, wizyta w Galerii Trietiakowskiej (bilety dodatkowo płatne). Czas wolny. Obiadokolacja. Przejazd na dworzec kolejowy. Nocny przejazd pociągiem do Sankt Petersburga.

Dzień 5 Po przyjeździe do Sankt Petersburga przejazd do hotelu. Śniadanie w hotelu. Wczesne zakwaterowanie (jeśli będzie możliwe). Panoramiczna wycieczka po mieście (ok.3h), zwanym także "Północną Wenecją". Zobaczymy słynny Newski Prospekt, główną ulicę miasta, kazańską Katedrę, Gmach Admiralicji ze złoconym szczytem, największy kościół w Sankt Petersburgu - Kościół Św. Katarzyny (miejsce pochówku króla Stanislawa Augusta) i zatrzymamy się przy zespołach Placu Pałacowego; Pałac Zimowy, Gmach Sztabu Generalnego, Ermitaż i kolumna Aleksandrowska. Po południu zwiedzimy Ermitaż (bilety dodatkowo płatne) - jedno z największych muzeów sztuki i malarstwa na świecie. Kolekcja zawiera ponad 3 miliony przedmiotów. Obiadokolacja w hotelu, nocleg.

Dzień 6 Śniadanie w hotelu. Dziś zwiedzimy Twierdzę Pietropawłowską (bilety dodatkowo płatne), a następnie Sobór Św. Izaaka (bilety dodatkowo płatne) - największy prawosławny kościół w Rosji i jedno z najwspanialszych dzieł architektonicznych, który może pomieścić około 10000 osób. Po południu czas wolny. Obiadokolacja w hotelu, nocleg.

Dzień 7 Śniadanie w hotelu. Wyjazd autokarem do Peterhof. Jest to wspaniała wiejska rezydencja rosyjskich carów, założona przez Piotra I w 1705 roku nad Zatoką Fińską. (Cena nie obejmuje biletów do ogrodu). Po południu przejazd do Puszkin (Carskie Sioło) - ok. 25km od Sankt Petersburga, carski kompleks parkowo-pałacowy z XVIII i XIX wieku. W skład wchodzi, oprócz głównego pałacu Katarzyny (bilety nie wliczone w cenę) wiele innych mniejszych pałaców i budowli, ogrody i parki ze stawami, obejmuje ponad 100 hektarów. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8 Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko, odprawa, wylot do Warszawy. Po przylocie transfer do Gdańska. Zakończenie wycieczki.

MOSKWA - SANKT PETERSBURG

navsamolotem
OD 4400,-

8 DNI
(Termin do uzgodnienia)

Opis:

Moskwa - Sankt Petersburg

Świadczenia w cenie:

 • przelot na trasie Warszawa - Moskwa, Sankt Petersburg - Warszawa
 • zakwaterowanie w hotelu 3* w Moskwie, 3 noclegi
 • zakwaterowanie w hotelu 3* w Sankt Petersburgu, 3 noclegi
 • przejazd pociągiem na trasie Moskwa - Sankt Petersburg, kuszetki
 • transfery autokarem w Rosji
 • wyżywienie; 7 śniadań, 7 obiadokolacji (napoje płatne dodatkowo)
 • ubezpieczenie Signal Iduna TU SA; KL 30000 EUR, NNW 15000 PLN, BP 1000 PLN, CP
 • oplata Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opieka pilota

Świadczenia nie objęte ceną:

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (zgodnie z programem), usługa przewodnicka, słuchawki tourguide; nalezy posiadać 140 EUR. Płatne pilotowi w dniu rozpoczęcia wycieczki,
 • wiza rosyjska - 350 PLN, płatne obowiązkowo; na 3 tygodnie przed wyjazdem należy dostarczyć do biura paszport (z 2 wolnymi stronami) i 1 zdjęcie paszportowe (nie starsze niż 6 miesięcy)
 • przejazd autokarem do/z Warszawy - 230 PLN
 • własne wydatki nie objęte programem
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, dodatkowa opłata 154 zł (płatne z zaliczką)
 • dopłata do pok. 1os 650 zł
 • na własne wydatki należy zabrać wyłacznie EUR
Pobierz folder PDF

Zobacz również

OD 1950,-

11 DNI
CHORWACJA - MEDJUGORIE
navOBJAZD AUTOKAREM
...
Więcej
2680,-

8 DNI
BENELUKS - PARYŻ
navautokarem
m.in. AMSTERDAM - HAGA - ROTERDAM - BRUKSELA - PARYŻ - LUKSEMBURG...
Więcej
od 2050,- zł

6 DNI
RYGA-TALLIN-HELSINKI-SZTOKHOLM
navautokarem/prom
KOWNO - RYGA - TALLIN - HELSINKI - SZTOKHOLM...
Więcej