Kontakt z naszym biurem:

58 / 305 50 92

Oferta
Rejsy
Wycieczki
Wyjazdy szkolne
Narty
Pielgrzymki
Incoming
Rejsy pogoria
Wynajem autokarów

zoom

Program wyjazdu:

Dzień 1 Zbiórka uczestników pilegrzymki, przejazd w okolice Kolonii na nocleg.

Dzień 2 Śniadanie, przejazd i krótki pobyt w sanktuarium w Banneux, nastepnie przejazd na kolację i nocleg w okolice Calais.

Dzień 3 Śniadanie, przeprawa promem Calais-Dover. Przejazd do Londynu; zwiedzanie Towe of London - zwiedzanei jednego z najlepiej zachowanych średniowiecznych zamków. Oglądanie kolekcji klejnotów koronnych - zbioru najpiękniejszych i najbardziej wartościowych klejnotów świata, a następnie wnętrza Tower - budowli będącej w ciągu swej długiej hostorii rezydencją królewską, zbrojownią, więzieniem, miejscem straceń, mennicą. Następnie spacer po słynnym moście Tower Bridge. Rejs statkiem po Tamizie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

Dzień 4 Śniadanie, dalsze zwiedzanie Londynu. Przejażdżka podniebną "karuzelą" London Eye, podziwianie panoramy miasta prawie z lotu ptaka. Zwiedzanie anglikańskiego Opactwa Westminster-jednego z najwazniejszych budynków religijnych w Wielkiej Brytanii, miejsca koronacji i pochówku wielu słynnych królów angielskich, a także katolickiej katedry Westminster. Przejście obok Parlamentu i Big Bena do Pałacu Bukingham. Spacer słynną aleją Whitehall, przy której mieszczą się niemal wszystkie najwazniejsze instytucje rządowe kraju, m.in. Downing Street, do Trafalgar Square z kolumną Nelsona. Spacer po Soho- dzielnicy klubów, pubów, teatrów. Kolacja w pubie. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 5 Śniadanie. Przejazd do Salisbury- zwiedzanei katedry, która stanowi jeden z czołowych przykładów gotyku angielskiego, wyróżnia sie ona posiadaniem najwyższej wieży kościelnej w Wielkiej Brytanii, jest to jedno z najważniejszych miejsc kultu, często odwiedzanych przez pielgrzymów. Przejazd do Stonehenge-podziwianie kamiennego kręgu Druidów. Przejazd do Bath -zwiedzanie Rzymskich Łaźni, podziwianie Pump Room-pompowni, w której obecnie mieści się herbaciarnia z restauracją oraz wizyta w opactwie Bath Abbey, gdzie "niebo spotyka się z ziemią", wspaniale prezentuje się tu wachlarzowe sklepienie. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicy Bath.

Dzień 6 Śniadanie. Przejazd do Cardiff-stolicy Walii, krótki spacer po mieście. Przejazd do miejscowości Pembroke. Zaokrętowanie na prom do Rosslare w Irlandii. Kolacja i nocleg w hotelu w Waterford.

Dzień 7 Śniadanie. Przejazd na zachód, dojazd do Bunratty-zwiedzanie założonego jeszcze przez Wikingów potężnego, średniowiecznego zamku Bunratty Castle, a następnie stanowiącego niezwykłą  atrakcję skansenu Bunratty Folk Park, który ukazuje wygląd XIX-wiecznej wsi irlandzkiej. Ciekawostką jest fakt, iż w niektórych domkach utworzono sklepy, piekarnie i inne tego typu obiekty. Przejazd nad brzeg Atlantyku, podziwianie niesamowitych 200-metrowej wysokości klifów Moher. Podróż przez księżycowy krajobraz regionu Burren, płaskowyżu z wapienia i łupku. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicy Galway- miasta uznanego za stolice celtyckiej Irlandii.

Dzień 8 Śniadanie. Przejazd do Kylemore- zwiedzanie najstarszego w Irlandii opactwa Benedyktynek. Początkowo był to zamek, który powstał w XIX wieku. W 1920 roku zmienil funkcję, jednak pozostał wspaniały wygląd budynku i wystrój niektórych wnętrz. W pobliżu opactwa znajduje się wspaniały gotycki kościółek, określany jako "katedra w miniaturze". Warto również przespacerować się pod zadbanych ogrodach wiktoriańskich. Przejazd do Knock- narodowego sanktuarium Irlandczyków, uważanego za jedno z najwazniejszych sanktuariów maryjnych na świecie. Matka Boska objawiła się tu w towarzystwie św. Józefa i św. Jana Ewangelisty w 1879 roku. Świadkami objawienia było 15 osób, młodych i starych. Od tego czasu przybywają tu liczne pielgrzymki. Ze względu na uzdrowienia związane z sanktuarium Knock zaczęto je nazywać drugim Lourdes. W Knock udział w wycieczce z przewodnikiem, przybliżającej fakty objawienia, a także uczestnictwo we mszy świętej. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicah Sligo/Donegal.

Dzień 9 Śniadanie. Przejazd na północ. Podziwianie Grobli Olbrzyma, utworzonej przez kilkanaście tysięcy bazaltowych skał o regularnych kształtach spadających do morza. Przejazd do Belfastu-panoramiczny objazd miasta- ratusz Belfast City Hall, zamek Belfast Castle, Stormond- siedziba rządu Irlnadii Północnej oraz Belfastu Zachdniego- słynna dzielnica zamieszek z linią pokoju dzielącą Belfast na część katolicką i protestancką. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Belfastu.

Dzień 10 Śniadanie. Przejazd do miejscowości Downpatrick, w której znajduje się grób św. Patryka. Co roku, w marcu, przybywają tutaj pielgrzymi, aby złożyć kwiaty na grobie. Wizyta w katedrze Dwon, pochodzącej z XII wieku, a także zwiedzanie St Patrick Centre- interaktywnego muzeum poświęconego życiu św. Patryka. Spacer do Struell Wells - źródeł z wodą o uzdrawiającej mocy oraz do kościoła Saul- najstarszego kościoła w Irlandii, odnowionego w XX wieku. W pobliżu znajduje się największy na świecie pomnik św. Patryka. Przejad do Armagh- najstarszego a zarazem cieszącego największym szacunkiem miasta w Irlandii, które cechuje znaczne chrześcijańskie dziedzictwo. Nazywane jest ono "irlandzkim Rzymem" z racji położenia na siedmiu wzgórzach. Zwiedzanie dwóch katedr pod wezwaniem św. Patryka. Pierwsza z nich, celtycki kościół Irlandii, została założona przez św. Patryka w 445 roku. Obecny budynek pochodzi z XIII wieku. Znajduje się tutaj XI-wieczny celtycki krzyż, a także liczne rzeźby pochodzące z różnych okresów. Katedrę zdobią przepiękne witraże. Jest ona ulokowana na wzgórzu, natomiast niecały kilometr od niej, na sąsiednim wzgórzu znajduje się jej "siostra" - katedra katolicka. Pochodzi ona z XIX wieku i jej fasadę zdobią dwie identyczne wieże. Warto zwrócić uwagę na jej zachwycające wnętrze. W Armagh możliwa również wizyta w St Patrick's Trian -centrum dla odwiedzających, w którym znajdują się wystawy opisujące historię miasta, działalność św. Patryka, a także przybliżające fakty na temat celtyckiego chrześcijaństwa. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Dublina.

Dzień 11 Śniadanie. Przejazd do Dublina-zwiedzanie miasta, m.in. najbardziej prestiżowego, założonego przez Elżbietę I w 1592r. uniwersytetu Trinity College z najcenniejszym irlandzkim zabytkiem piśmiennictwa- średniowiecznym manuskryptem Book of Kells, a także XII-wiecznej katedry św. Patryka- największego kościoła w Irlandii. Jrest to jedno z najwcześniejszych miejsc rozwoju chrześcijaństwa w Irlandii. Po południu przejazd na południe do usytuowanego w malowniczych gorach Wicklow Glendalough- zwiedzanie pozostałości średniowiecznego klasztoru (m.in. kamienny kościół św. Kevina, kamienna okrągła wieża). Jest to jedno z najwazniejszych chrześcijańskich opactw w Irlandii, założone przez św. Kevina w VI wieku. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Dublina.

Dzień 12 Śniadanie. Wypłynięcie porannym promem do Holyhead w Anglii. Przejazd do klimatycznego miasteczka Chester- podziwianie tudoriańskich i wiktoriańskich budynków, ozdobionych unikatowymi pietrowymi arkadami, zwanymi "Rows", a także imponujących rzymskich murów miejskich. Nastepnie przejazd do Warwick- zwiedzanie doskonale zachowanego średniowiecznego zamku Warwick Castle. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicy Warwick/Oxford.

Dzień 13 Śniadanie. Przejazd do Oxfordu-spacer po jednym z najstarszych kompleksów uniwersyteckich świata. W miarę możliwości czasowych wizyta w Christ Church College- najbardziej prestiżowym oxfordzkim kolegium. Przejazd do Dover, zaokrętowanie na prom z Dover do Calais. Nocleg w okolicach Calais.

Dzień 14 Śniadanie. Przejazd do Kolonii, krótki spacer, np. imponująca gotycka katedra św. Piotra i NMP.

Dzień 15 Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Zakończenie pielgrzymki w miejscu zbiórki w godzinach wieczornych.

PIELGRZYMKA Anglia-Walia-Irlandia

navOBJAZD AUTOKAREM
od 5600,-

15 DNI
(Termin do uzgodnienia)

Opis:

Banneux-Londyn-Salisbury-Stonehenge-Bath-Cardiff-Waterford-Bunratty-Galway-Kylemore-Knock-Belfast-Downpatrick-Dublin-Chester-Warwick-Oxford

Świadczenia w cenie:

  • 14 noclegów wg programu w hotelach 2/3*, pokoje 2-osobowe
  • wyżywienie zgodnie z programem
  • prom Calais-Dover-Calais
  • promy Pembroke-Rosslare i Dublin-Holyhead
  • transport autokarem
  • opieka kapłana
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie turystyczne KL, NNW

Cena nie obejmuje:

* opłat za bilety wstepów do zwiedzanych obiektów, napoi do kolacji, własnych wydatków - należy posiadać 190GBP

Pobierz folder PDF

Zobacz również

ok. 3900,00 zł

9 DNI
PIELGRZYMKA - CYPR
nav
Larnaka-Limassol-Curium-Omodos-Nikozja-Lefkara-Kykkos-Paphos-Salamina-Famagusta...
Więcej
od 2100,- ZŁ

5 DNI
PARYŻ
navsamolotem
...
Więcej
OD 1550,-

5 DNI
PODLASIE I LITWA
navautokarem
Puszcza Białowieska - Hajnówka - Drohiczyn - Augustów - Wilno...
Więcej