Kontakt z naszym biurem:

58 / 305 50 92

Oferta
Rejsy
Wycieczki
Wyjazdy szkolne
Narty
Pielgrzymki
Incoming
Rejsy pogoria
Wynajem autokarów

zoom

Program wyjazdu:

Dzień 1 Zbiórka uczestniwkó, przejazd do Warszawy na lotnisko Chopina. Wylot do Larnaki.

Dzień 2 Lądowanie w Larnace. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, odpoczynek. Śniadanie. Wyjazd do centrum Limassol i zwiedzanie starej części miasta. Przejazd do Curium-starożytnego miasta założonego przez Greków. Zwiedzanie teatru i łaźni rzymskich, Mozaiki z V w., Bazylika z Baptysterium z V w., Dom Eustoliosa. Przejazd do Omodos. Zwiedzanie Klasztoru Św. Krzyża z XVIII w. Wizyta w winnicy połączona z degustacją win. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3 Śniadanie. Zwiedzanie Klasztoru Św. Krzyża w Stavrovouni (kobiety nie wejść do środka), klasztor św. Tekli. Przejazd do Nikozji. Zwiedzanie Katedry Św. Jana, Muzeum Bizantyjskiego z ikonami z VIII-XVIII w. Muzeum Archeologiczne. Spacer do linii demarkacyjnej. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

Dzień 4 Śniadanie. Przejazd do Lefkary znanej z rzemiosła, rzeźb wykonanych ręcznie i architektury. Przejazd do Larnaki: zwiedzanie kościoła z X wieku i grobu Św. Łazarza. Czas wolny. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

Dzień 5 Śniadanie. Przejazd w Góry Troodos. Zwiedzanie Bizantyjskich kościołów wpisanych na listę UNESCO: Panagia tou Araka, Lagoudera z XII wieku, Agios Nikolaos tis Stegis z XI-XVII w. Zwiedzanie Klasztoru w Kykko z XII w., gdzie znajduje się ikona Najświętszej Marii Panny pędzla Św. Łukasza. W godzinach wieczornych powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

Dzień 6 Śniadanie. Zwiedzanie miejsca narodzin Afrodyty -Petra tou Romjou. Agia Paraskevi-bizantyjski kościół z XI w. Przejazd do Pafos. Zwiedzanie ruin wczesnochrześcijańskiej bazyliki, Odeon i Zamek Bizantyjski, Mozaiki w Domu Dionizosa. Po południu wizyta w Klasztorze Św. Neofity z freskami z XII-XV w. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 7 Śniadanie. Przejazd do biblijnego miasta Salaminy: kościół św. Barnaby, ruiny Salaminy starożytnej stolicy Cypru. Przejazd do Famagusty: mury weneckie, kościół św. MIkołaja, ruiny kościoła św. Jerzego, kościół świętych Piotra i Pawła. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 8 Śniadanie. Dzień wolny na odpoczynek. Kolacja, nocleg.

Dzień 9 Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy. Przejazd z Warszawy do Gdańska.

PIELGRZYMKA - CYPR

nav
ok. 3900,00 zł

9 DNI
(Termin do uzgodnienia)

Opis:

Larnaka-Limassol-Curium-Omodos-Nikozja-Lefkara-Kykkos-Paphos-Salamina-Famagusta

Świadczenia w cenie:

  • przelot samolotem
  • opłaty lotniskowe
  • transfery autokarem na Cyprze
  • 8 noclegów w hotelu 2* (pokoje 2,3-osobowe)
  • 7 śniadań, 7 obiadokolacji
  • opieka pilota
  • opieka księdza
  • ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie obejmuje:

  • kosztów biletów wstępów oraz innych wydatków w celu realizacji programu - ok. 80 EUR
  • ewentualnych dodatkowych ubepzieczęń od chorob przewlekłych, kosztów rezygnacji
Pobierz folder PDF

Zobacz również

od 3340,-

10 DNI
MOSKWA
navautokarem
PSKÓW-NOWOGRÓD WLK-MOSKWA-SIERGIEJEW POSAD-WŁODZIMIERZ-SUZDAL-MIEDNOJE-TWER...
Więcej
OD 1400 ZŁ + 875 EUR

15 DNI
SYCYLIA
navautokarem
m.in. GLOBASNITZ - WENECJA - SAN GIOVANI ROTONDO - MANOPELLO - NEAPOL - PALERMO - CATANIA - TAORMINA - SYRAKUZY - POMPEJE - ASYŻ...
Więcej
od 885,-

3 DNI
WILNO-TROKI- JARMARK KAZIUKOWY
navautokarem
Wilno - Troki...
Więcej