Kontakt z naszym biurem:

58 / 305 50 92

Oferta
Rejsy
Wycieczki
Wyjazdy szkolne
Narty
Pielgrzymki
Incoming
Rejsy pogoria
Wynajem autokarów

zoom

Program wyjazdu:

Dzień 1 Zbiórka wycieczki godz. 4.00, przejazd do Białowieży. Śniadanie na trasie. Ok. godz. 13.00 spotkanie z przewodnikami Puszczy Białowieskiej, podział na grupy: wejście do obszaru ścisłej ochrony Białowieskiego Parku Narodowego oraz Rezerwatu Pokazowego zwierząt, gdzie z bliska przyjrzymy się żubrom, jeleniom, sarnom. Natsępnie przejazd Białowieskimi Drezynami, a na zakończenie dnia krótka wizyta w Hajnówce, nazywanej stolicą Puszczy Białowieskiej. Obejrzymy ciekawą architektonicznie dwupoziomową cerkiew - sobór św Trójcy (bez gwarancji zwiedzania wnętrz). Przejazd do hotelu w Hajnówce lub okolicy. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 Po śniadaniu zwiedzanie Drohiczyna - katedra, kościól franciszkański, cerkiew prawoslawna, wejście na Gorę Zamkową, z której rozpościera się piękny widok na panoramę Drohiczyna i rzekę Bug. Dalej pojedziemy do Grabarki - Święta Góra, Polskei Sanktuarium Prawosławia, Cerkiew Przemienienia Pańskiego. Następnie przejazd do Kruszynian gdzie poznamy kulturę tatarów - meczet i mizar w programie wizyta w Tatarskiej Jurcie - gospodarstwie prowadzonym przez tatarską rodzinę. Kolejny punkt zwiedzania to Supraśl, miasto które od wieków łączy w sobie naturę, kulturę, historię i sztukę. Klasztor Męski Zwiastowania NMP, kompleks budynków pobazyliańskich wraz z rekonstruowaną cerkwią obronną w stylu gotycko-bizantyjskim, Palacem Opatów, w którym mieści się obecnie Muzeum Ikon i brama dzwonnica. Następnie przejazd do Tykocina, zwanego perłą baroku i poznanie kultury judaizmu. Miasteczko z dużą liczbą zabytków, a przede wszystkim zachowany oryginalny, barokowy układ przestrzenny miasta z widoczną do dzisiaj granicą części żydowskiej, a wniej Zamek, Synagoga i kościół Świętej Trójcy. Zwiedzanie Muzeum Kultury w Wielkiej Synagodze, Domu Talmudycznego, spacer po rynku. Przejazd do hotelu, okolice Białegostoku. Obiadokolacja i nocleg.

Dzien 3 Po śniadaniu i wykwaterowaniu wizyta w Pałacu Branickich w Białymstoku, stolicy "Zileonych Płuc Polski", miasta gościnności, przywoływanym i dzięcznym symbolem którego pozostaje pamięć osoby Jana Klemensa Branickiego, hetmana wielkiego koronnego. Następnie przejazd do Augustowa. Spacer po miasteczku. Przejście do portu i rejs statkiem Kanałem Augustowskim "Szlakiem Papieskim" do Studziennicznej. Zwiedzanie Sanktuarium MB Stidziennicznej miejsce pielgrzymki papieża Jana Pawła II. Nocleg okolice Suwałk. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 Po śniadaniu przejazd do Puńska, zwiedzanei skansenu Wsi Litewskiej. Następnie przejazd na Litwę do Kowna, spotkanie z przewodnikiem, spacer starówką: zamek, koćiół św. Jerzego, seminarium duchowne, Plac Ratuszowy, Dom Perkuna, kościół Witolda, katedra kowieńska. następnie przejazd do Trok, zwiedzanie miasteczka malowniczo położonego wśród jezior. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej, zapoznanie się z kulturą Karaimów licznie zamieszkujących te tereny. Największą atrakcją jest położony na wyspie zamek Wielkich Książąt Litewskich. Przejazd do Wilna. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanei Wilna, przejazd na Górę Trzech Krzyży. następnie kościół Piotra i pawła, cmentarz na Rosie, Ostra Brama, kościól św. Anny, muzeum Mickiewicza, Katedra Wileńska z relikwiami św. kazimierza i grobami królewskimi Barbary Radziwiłł i Kazimierza Jagiellończyka, Uniwersytet Wileński. Wyjazd w drogę powrotną do Gdyni. Po drodze postój na obiad.

PODLASIE I LITWA

navautokarem
OD 1550,-

5 DNI
(Termin do uzgodnienia)

Opis:

Puszcza Białowieska - Hajnówka - Drohiczyn - Augustów - Wilno

Świadczenia w cenie:

  • przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją i wc na całej trasie
  • ubezpieczenie turystyczne Signal Iduna KL 10000EUR, NNW 15000PLN, bagaż 1000PLN Litwa
  • ubezpieczenie Polska NNW 10000PLN
  • 3 noclegi w hotelach 3* w Polsce, pokoje 2,3-osobowe z łazienką
  • 1 nocleg w Wilnie w hotelu 3*, pokoje 2,3-osobowe z łazienką
  • 4 śniadania i 4 obiadokolacje, 2 obiady na trasie (droga tam i powrót)
  • usługi przewodnickie zgodnie z programem i obowiązującymi przepisami
  • opiekę pilota
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, na rejs statkiem, przejazd drezynami

Cena nie zawiera: wydatków własnych

Uwagi: Program jest ramowy i może ulec nieznacznym zmianom, np. kolejność zwiedzania.

Pobierz folder PDF

Zobacz również

od 1700,- ZŁ

7 DNI
LONDYN
navautokarem
zwiedzanie autokarem...
Więcej
od 2450,-

9 DNI
BIAŁE NOCE W PETERSBURGU
navNOWOGRÓD WIELKI, TALLIN, RYGA, WILNO
Nowogród Wielki - Tallin - Ryga - Wilno...
Więcej
od 6150 PLN + 1300 USD

14 DNI
MEKSYK - pielgrzymka
navobjazd, samolotem, z lotami wewnętrznymi
Meksyk miasto - Teotihuacan - Puebla - Mitla - San Cristobal - Cancun ......
Więcej