Kontakt z naszym biurem:

58 / 305 50 92

Oferta
Rejsy
Wycieczki
Wyjazdy szkolne
Narty
Pielgrzymki
Incoming
Rejsy pogoria
Wynajem autokarów

zoom

Program wyjazdu:

Dzień 1 Zbiorka uczestników wycieczki,...., godz. 5.00, przejazd na nocleg tranzytowy w okolice Budapesztu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 Po sniadaniu przejazd do centrum Budapesztu, spacer z przewodnikiem, zobaczymy m.in.: Wzgorze Zamkowe (Palac Krolewski, Kościół Macieja, Baszty Rybackie), Wzgórze Gelerta (Cytadela, Pomnik Wyzwolenia), Plac Milenium, cza swolny - uliczka Vaci. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Nyiregyhaza (Wegry).

Dzień 3 Śniadanie, przejazd do Satu Mare, krótki postój w Sapanta- wesoły cmentarz, nastepnie przejazd do Maramuresz, regionu górskiego w północnej Rumunii, zwiedzanie Doliny Izy, w której zachowało się kilkanaście wsi z unikalną drewnianą zabudową oraz wspaniałe, drewniane cerkwie o strzelistych wieżach. Zespół cerkwi z Maramuresz wpisany jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg (okolice Cluj-Napoca).

Dzień 4 Śniadanie, zwiedzanie Kluż Napoca: dom urodzenia króla węgierskiego Corvina, kościół św. Michała, ulica luster, katedra prawoslawna, mury obronne z basztą. Następnie przejazd do Sighisoary, zwiedzanie Stare Miasto, Wieża Zegarowa, Zakryte Schody, Dom Drakuli, kościół Dominikanów, katedra, Dom Wenecki; średniowiecznego miasteczka warownego (wpisane na listę UNESCO). Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiaodkolacja, nocleg (okolice Bran).

Dzień 5 Śniadanie, przejazd do Braszowa, zwiedzanie jendego z najwazniejszych i najpiękniejszych miast Transylwanii. Plac Sfatului z miejskim ratuszem oraz gotycki "Czarny Kościół"; słynną uliczkę strada Sforii - najwęższą ulice w Europie; mury miejskie z basztami, dla chętnych wjazd kolejką linową na Góra Tampa. Przejazd do Prejmer, zwiedzanie będącego na liście UNESCO kościoła warownego, wizyta na zamku chłopskim w Rosnov. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6 Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie Bran, zwanego "Zamkiem Drakuli", następnie przejazd na kolację i nocleg nad Morze Czarne, do kurortu Eforie.

Dzień 7-8 Śniadanie, czas wolny na kąpiele słoneczne, obiad, kolacja, nocleg.

Dzień 9 Śniadanie, przejazd do Bukaresztu, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie zwanej "Paryżem Bałkanów" stolicy Rumunii. Wizyta na Wzgórzu Patriarchalnym, spacer po Starym Mieście z ruinami, wizyta na Placu Rewolucji z Pałacem Parlamentu. Obiadokolacja w hotelu, nocleg.

Dzień 10 Śniadanie, przejazd do Sibiu- spacer po zabytkowym centrum- trzy place, ratusz z galerią i wieżyczką, most Kłamców, kościół ewangelicki z przełomu XIV-XV wieku z wieżą i dzwonem skazańców, barokowy pałac. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadoklacja, nocleg (Alba Julia).

Dzień 11 Śniadanie, zwiedzanie Alba Julia potężna Cytadela, cerkiew katedralna św. Trójcy, Katedra z grobem księcia Jana Hunyady, kolejno przejazd do Huonodary, zwiedzanie gotyckiego zamku. Przejazd na nocleg i obiadokolację w hotelu (Oradea).

Dzień 12 Wczesne śniadanie, przejazd powrotny do Gdańska, na terenie Polski przerwa na obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych.

RUMUNIA

navautokarem
OD 3300,-

12 DNI
(Termin do uzgodnienia)

Opis:

WSZYSTKO W CENIE !!

Budapeszt-Satu Mare-Kluz Napocca-Braszowa-Bran-Bukareszt...

Świadczenia w cenie:

  • transport komfortowym autokarem z WC, klimatyzacją, cafe barem, dvd
  • zakwaterowanie: 2 noclegi na Węgrzech, 9 noclegów w Rumunii; hotele 3/4* (miejscowa kategoria)
  • pokoje 2-osobowe z łazienkami
  • wyżywienie: 11 sniadań + 10 obiadokolacji, 1 kolacja, 3 obiady
  • ubepzieczenie turystyczne Signal Iduna KL-10000 EUR, NNW-15000 PLN. bagaż 1000 PLN
  • opieka i informacja turystyczna pilota
  • przewodnik miejscowy
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, system Tour Guide
  • skladka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

Pobierz folder PDF

Zobacz również

3 DNI
TRÓJMIASTO, PÓŁWYSEP HELSKI
navautokar/bus
Ciesz się trzydniową wycieczką do Trójmiasta i Półwyspu Helskiego. Podczas wycieczki nasz przewodnik opowiada neisamowitą historię średniowiecznego Gdańska, morskiego charakteru Gdyni i rozrywkowej atmosfery Sopotu. Ponadto jedz...
Więcej
od 545,-

4 dni
SZTOKHOLM - Wenecja Północy
navWycieczka 4-dniowa
SZTOKHOLM - jedna z najpiekniejszych stolic świata. Siedziba szwedzkich królów, miasto przyznawania prestiżowej Nagrody Nobla. O jego urodzie decyduje położenie w labiryncie wysp i cieśnin oraz oryginalna architektura....
Więcej
od 410,- ZŁ

3 DNI
WROCŁAW I OKOLICE
navautokarem
Wrocław - Zamek Książ - Złoty Stok - Panorama Racławicka...
Więcej