Kontakt z naszym biurem:

58 / 305 50 92

Oferta
Rejsy
Wycieczki
Wyjazdy szkolne
Narty
Pielgrzymki
Incoming
Rejsy pogoria
Wynajem autokarów

zoom

Program wyjazdu:

Dzień 1 Godz. 10,45 zbiórka na lotnisku Warszawa Okęcie. Odprawa bagażowo-paszportowa, godz. 12.45 wylot z lotniska Okęcie do Moskwy. Przylot do Moskwy (lotnisko Szeremietiewo) godz. 15.40. Godz. 17.25 wylot do irkucka.

Dzień 2 Godz. 4.00 przylot do Irkucka. Transfer do hotelu, śniadanie, krótki odpoczynek. Zwiedzanie Irkucka; katedra katolicka- tablica pamięci polskich leśników, Sobór Objawienia Pańskiego, 130 dzielnica, specjalnie dtworzona strefa Turystyczna, oebjmująca dziesiątki zabytków, sklepy z pamiątkami, kawiarnie, restauracje, czas wolny na zakupy. Muzeum Krajoznawcze Obwodu Irkuckiego lub Muzeum Dekabrystów. Spacer bulwarem nad Angarą (jedyną rzeką wpływającą do Bajkału). Kolacja, nocleg.

Dzień 3 Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, następnie przejazd autokarem przez Buriacki Okręg Autonomiczny na największą na Bajkale wyspę Olchon (ok 8 godz.). Przeprawa promem przez cieśninę Olchońskie Wrota do wsi Chużyr. Przejazd marszrutkami do ośrodka "U Pana" w Charanicy. (na wyspie są drogi szutrowe). Rekreacja w syberyjskiej bani, kąpiel w Bajkale (lub basenie). Kolacja, nocleg.

Dzień 4 Śniadanie. Zwiedzanie wyspy Olchon, wyprawa marszrutkami na Półwysep Chaboj, najdalej wysunięty na północ skrawek wyspy, stąd roztacza się zapierający dech w piersi widok na Bajkał, półwysep Nos i góry. Degustacja omula bajkalskiej ryby endemicznej. Zwiedzanie stolicy Olchonu- wieś Chużyr, wyprawa do Szamanki, magicznej skały Bajkału (ma to być jedno z pięciu istniejących na świecie miejsc-biegunów siły duchowej). Kolacja, nocleg.

Dzień 5 Śniadanie. Wycieczka całodniowa statkiem na wyspę Ogoj, święte buddyjskie miejsce. Możliwość uczestniczenia w obrzędach buddyjskich. Stąd widać całe "Małe Morze" i wschodni Olchon. Na wyspie 20 rodzajów roślin, które znajdują się w Czerwonej Księdze. Obiad na statku. Po drodze możliwość zobaczenia legowiska nerp-bajkalskich fok. Powrót, kolacja, nocleg.

Dzień 6 Śniadanie. Po śniadaniu przejazd marszrutkami do promu, bastępnie autokarem na dworzec kolejowy w Irkucku. Przejazd pociągiem do Ułan0-Ude (przedziały 4-osobowe).

Dzień 7 Przyjazd do Ułan-Ude w godzinach rannych. Transfer do hotelu. Śniadanie, następnie zwiedzanie Ułan-Ude, m.in. Sobór Matki Bożej "Odigritia"- najstarszy murowany budynek w Buriacji, Rynek, Teatr Opery i Baletu oraz największa Głowa Lenina na świecie (waży 42t), Muzeum Historii Buriacji. Kolacja, nocleg.

Dzień 8 Śniadanie. Wyjazd do Iwołginska- centrum buddyzmu w Rosji. Zwiedzanie tamtejszego dacanu, czyli kompleksu lamaistycznych świątyń, klasztoru i religijnej uczelni. Następnie przejazd do Tabagataju- miejscowości zamieszkałej przez zabajkalskich starowierów. Wizyta w muzeum- lapidarium i cerkwi starowierców. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 9 Śniadanie (suchy prowiant), transfer na dworzec kolejowy w Ułan-Ude. Przejazd pociągiem Kolei Transsyberyjskiej do Krasnojarska. Całodzienny przejazd koleją na trasie Ułan-Ude - Irkuck - Angarsk - Krasnojarsk. Nocleg w pociągu, w wagonach sypialnych.

Dzeiń 10 Dalsza podróż Koleją Transsyberyjską. Jest to najdłuższa linia kolejowa na świecie, która przekracza 8 stref czasowych, a całkowita długość torów wynosi prawie 10000 km. Podczas wyjazdu do pokonania będzie ponad 2300 km. Przyjazd do Krasnojarska. Kolacja, nocleg. Wizyta w Krasnojarsku uzależniona od godziny przyjazdu pociągu.

Dzień 11 Śniadanie (suchy prowiant), transfer na lotnisko w Krasnojarsku. Odprawa biletowo-bagażowa, godz. 8.25 wylot, lądowanie w Moskwie na lotnisku Szeremietiew godz. 9.15. Przejazd do Moskwy, zwiedzanie i objazdówka po mieście autokarem: Plac Czerwony, Sobór Chrystusa, Arbat. Transfer do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 12 Śniadanie. Czas wolny. Przejazd na lotnisko. Odprawa bagażowo-biletowa, godz. 18.05 wylot z Moskwy do Warszawy. Przylot na lotnisko Okęcie godz. 19.10 Przejazd do Gdańska.

SYBERIA

navobjazd, samolotem, kolej, autokar
od 9.900,-

12 DNI
(2020 rok)

Opis:

Irkuck-wyspa Olchon-Półwysep Chaboj-Ułan-Ude-Trabagataju-Krasnojarsk-Moskwa

Świadczenia w cenie:

 • przelot samolotem na trasie Warszawa-Moskwa-Irkuck, Krasnojarsk-Moskwa-Warszawa (Aeroflot)
 • zakwaterowanie: 10 noclegów, 5- hotele 3/4*, 3-pensjonaty, 2 -pociąg kolei transsyberyjskiej
 • wyżywienie: 10 śniadań, 4 lunche, 8 kolacji
 • bilet kolej transsyberyjska: Irkuck-Ułan Ude-Krasnojarsk (2 klasa)
 • przewodnicy lokalni Ułan-Ude, Irkuck, Moskwa, Krasnojarsk
 • bilety wstępu zgodnie z programem
 • transport autokarowy (wycieczki, transfery na lotniska na terenie Rosji)
 • opieka i informacja turystyczna pilota
 • opłata rejestracyjna w Rosji
 • ubezpieczenie turystyczne Signal Iduna KL 30000 EUR, NNW 15000 PLN, na terenie Rosji (obejmuje choroby przewlekłe)
 • system Tour Guide
 • opłata Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • przejazd na trasie Gdańsk - Warszawa Okęcie - Gdańsk
 • dopłata do pok. 1os - 1600 zł

Cena nie zawiera:

 • wiza rosyjska- płatne obligatoryjnie 350 zł
 • metro w Moskwie oraz napiwki - ok. 25 EUR
 • obiad z typowymi regionalnymi potrawami, program folklorystyczny- płatne fakultatywnie

Uwagi: * wymagany paszport ważny co najmniej 180 dni licząc od daty zakończenia imprezy z dwiema wolnymi stronami obok siebie. Paszport i 1 zdjęcie (nie starsze niż 6 miesięcy) należy dostarczyć do biura najpózniej na 3 tygodnie przed rozpoczęciem wycieczki

Pobierz folder PDFPobierz folder PDF

Zobacz również

od 800,-

3 DNI
LEGOLAND
navautokarem
...
Więcej

1 DZIEŃ
TORUŃ
navautokar/bus
TORUŃ - jedno z najładniejszych miast w Polsce, 160km od Gdańska, ok 2 godziny jazdy autostradą w 1 stronę...
Więcej
od 885,-

3 DNI
WILNO-TROKI- JARMARK KAZIUKOWY
navautokarem
Wilno - Troki...
Więcej