Kontakt z naszym biurem:

58 / 305 50 92

Oferta
Rejsy
Wycieczki
Wyjazdy szkolne
Narty
Pielgrzymki
Incoming
Rejsy pogoria
Wynajem autokarów

zoom

Program wyjazdu:

Dzień 1 Zbiórka na lotnisku godz. 3.35. Bezpośredni lot do Tel Awiwu. Przylot na lotnisko Ben Guriona 10.15. Przejazd do Betlejem. Bazylika Narodzenia Pańskiegojest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich, w której odprawiane są nabożenstwa. Do bazyliki przylegają klasztory i kośioły ormiańskie, grecko prawosławne i katolickie, a wśród nich m.in. kościół św. Katarzyny. W odległości 300 m od bazyliki znajduje się Grota Mleczna, przejazd na Pole Pasterzy, zakwaterowanie w hotelu w Betlejem lub okolicy, kolacja, nocleg.

Dzień 2 Śniadanie w hotelu. Następnie przejazd do Jerozolimy. Wizyta na Górze Oliwnej, skąd roztacza się neisamowita panorama Starego Miasta. Zwiedzanie kościoła Pater Noster, gdzie Jezus nauczał modlitwy Ojcze Nasz, której tekst w prawie 60 językach umieszczono na ścianach. Następnie przejście do kościoła klasztornego Dominus Flevit, w tym miejscu Jezus zapłakał nad losem Jerozolimy. Zobaczymy także Cmentarz Żydowski na zachodnim zboczu Góry Oliwnej. U stóp Góry Oliwnej znajduje się Bazylika Agonii. Tuż obok świątyni rozciąga się Ogród Oliwny - Getsemani, w którym Jezus został zdradzony. Rosnące tu drzewa oliwne mają ok. 2000 lat. "Via Dolorosa" to ciąg wąskich uliczek i umieszczoncyh przy nicj XIV stacji Męki Pańskiej, Bazylika Grobu Pańskiego, którajest jedną z najbardziej niezwykłych świątyń na świecie. Jest wspólną własnością kilku wyznań chrześcijańskich, z których każda ma własne kaplice i ołtarze. Powrót do hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg. Dla chętnych wycieczka fakultatywna Jerozolima nocą - 25 USD.

Dzień 3 Śniadanie w hotelu. Wcześnie rano przejazd do Jerozolimy. Wejście na Wzgórze Świątynne, Meczet Al-Aksa i Kopułę na Skale (wejście na Wzgórze Świątynne uzależnione jest od sytuacji bezpieczenstwa, meczety oglądamy tylko z zewnątrz). Przejście uliczkami Starego Miasta pod Ścianę Płaczu. Przejazd do Jerycho, uchodzącego za najstarsze miasto na świecie. Widok na Górę Kuszenia. Przejazd przez Qumran, to miejsce odnalezienia zwojów znad Morza Martwego. Przejazd nad Morze Martwe, najniżej położonego miejsca na świecie. Czas wolny na kąpiele błotne. Krainy rozciągającej się nda Morzem Martwym nie sposób porównać z żadnym miejscem na Ziemi. Jego wody wypełniają najniższą część tektonicznego rowu Jordanu- tafla wody znajduje się obecnie na głębokości 418 m p.p.m. i ciągle się obniża. Okolice Morza Martwego to wielkie naturalne uzdrowisko między innymi dzięki wysokiej zawartości tlenu w powietrzu oraz intensywnemu parowaniu słonej wody. Dla chętnych wycieczka fakultatywna na Masadę - 65 USD. Powrót do hotelu w Betlejem lub okolicy, kolacja, nocleg.

Dzień 4 Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej. Cezarea jest jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Izraelu. Następnie udamy się do Hajfy, zobaczymy m.in. przepiękne perskie ogrody Bahaitów. Przejazd do Akki, starożytnego miasta portowego, czas wolny na lunch i spacer po mieście. Przejazd do Nazaretu. Zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania, największej chrześcijańskiej świątyni na Bliskim Wschodzie. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu zamienienia wody w wino na weselu ubogiej rodziny. Przejazd do Tyberiady/Nazaret/okolica, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 5 Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Przejazd do Tabghi - współczesny kościół Rozmnożenia zbudowano na miejscu bizantyjskiej świątyni, w której zachowała się kolorowa mozaika podłogowa. Przejazd na Górę Błogosławieństw, gdzie na zboczu wzgórza wznosi się ośmioboczne sanktuarium. Następnie przejazd do Kafarnaum, miasta Jezusa, rejs repliką łodzi po Jeziorze Galilejskim. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 6 Śniadanie w hotelu, zwiedzanie Tel Awiwu, nowoczesna, pełna życia, metropolia przy samej plaży, Jafa - wyjątkowa stara część miasta, jedno z najstarszych miast Izraela, czas wolny, kolacja, nocleg w Betlejem.

Dzień 7 Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do Yad Vashem, Muzeum Historii Holocaustu, niezwykłego pomnika, którym uczczono pamięć sześciu milionów zamordowanych Żydów. Yad Vashem zajmuje się nadawaniem tytułów "Sprawiedliwych wśród Narodów Świata" Transfer na lotnisko Ben Guriona. Odprawa biletowo-paszportowa, wylot 21.15.

Dzień 8 PRzylot na lotnisko w Gdańsku 01.25. Zakończenie wycieczki.

WYCIECZKA IZRAEL

navOBJAZD SAMOLOTEM. WYLOT Z GDAŃSKA
od 2200 ZŁ/OS.

8 DNI
(różne terminy)

Opis:

TEL AWIW-BETLEJEM-JEROZOLIMA-JERYCHO-MORZE MARTWE-HAJFA-NAZARETH-KANA GALILEJSKA-TYBERIADA

Świadczenia w cenie:

 • bilet lotniczy PLL LOT Gdańsk - Tel Awiw - Gdańsk, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny 8kg/os i bagaż główny 23 kg/os
 • transfery klimatyzowanym autokarem podczas zwiedzania
 • zakwaterowanie (6 noclegów) w pokojach dwu- i trzyosobowych, hotele klasy turystycznej-zgodnie z programem wycieczki
 • wyżywienie 2 posiłki dziennie
 • opieka polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania
 • ubezpieczenie kosztów leczenia KL 150000 EURO, NNW 400 EURO, bagaż 400 EURO
 • system tour guide
 • opłata Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obligatoryjnych napiwków dla kierowców (razem 220 USD)
 • wydatków własnych
 • posiłków niewymienionych w programie
 • napojów do obiadokolacji

UWAGI

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Zakwaterowanie w Tyberiadzie/Nazaret oraz w Betlejem w hotelach klasy turystycznej. Wyżywienie to dwa posiłki w formie bufetu. Napoje do kolacji są dodatkowo płatne.Wycieczki fakultatywne realizowane są przy minimum 20 uczestnikach.

Możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2% wartości imprezy (należy zgłosić w ciągu 24h od dnia podpisania umowy). Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu.

Pobierz folder PDF

Zobacz również

OD 820,- zł

5 DNI
GÓRY STOŁOWE
navautokarem
GŁUSZYCA - WALIM - WAMBIERZYCE - DUSZNIKI ZDRÓJ - KOPALNIA ZŁOTA - KŁODZKO...
Więcej
OD 3550,- zł

8 DNI
PIELGRZYMKA ŚLADAMI SW. PAWŁA
navMALTA-COMINO-GOZO
MALTA-Meill-La Valetta-Mdina-Rabat-Sliema-wyspa  św. Pawła-Comino-Gozo-Marsa Xlokk-Błękitna Grota...
Więcej

Trójmiasto, Malbork
navzwiedzanie
Trójmiasto leży na północy Polski, nad Zatoką Gdańską i Zatoką Pucką. Ośrodek metropolitarny obejmujący trzy połączone miasta Gdańsk, Sopot i Gdynię. Głównym ośrodkiem miejskim jest Gdańsk, będący także siedzb...
Więcej