Kontakt z naszym biurem:

58 / 305 50 92

Oferta
Rejsy
Wycieczki
Wyjazdy szkolne
Narty
Pielgrzymki
Incoming
Rejsy pogoria
Wynajem autokarów

zoom

Program wyjazdu:

Dzień 1 Zbiórka uczestników pielgrzymki godz. 6.00 Parafia św. Bernarda Sopot, przejazd w okolice Wiednia, nocleg

Dzień 2 Śniadanie. Przejazd w okolice Globasnitz. Nawiedzimy grotę św. Rizalii na Górze św. Hemmy. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Wenecji.

Dzień 3 Śniadanie, po którym udamy się do Wenecji. Zobaczymy Plac św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), most Westchnień, Bazylikę św/ Marka z relikwiami Świętego, Dzwonnicę i Wieżę Zegarową. Przejazd na obiadokolację i noclge do Monte San Angelo.

Dzień 4 Śniadanie. Przejazd do San Giovani Rotondo, następnie do Manopello. Przejazd do Neapolu. Ok godz. 19.00 zaokrętowanie na prom, wypłynięcie do Palermo o godz. 20.00. Przydział kajut, obiadokolacja.

Dzień 5 Śniadanie. Przypłynięcie do Palermo o godz. 6.30. Przejazd przez Ennę do catanii. Spotkanie z przewodniczką. Zwiedzanie: Katedra św. Agaty, ratusz miejski, ruiny teatru rzymskiego i greckiego amfiteatru. Następnie przejazd do Taorminy - zwiedzanie: Corso Umbro, starówka, Teatr Grecki z III wieku pne, ruiny zamku na Monte Tauro, Katedra św. Katarzyny i Plac Vittorio Emanuele. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 Śniadanie. Spotkanie z pzrewodniczką. Przejazd do Piazza Armerina. Obejrzymy słynne mozaiki w Villa Romana del do Casale. Następnie Caltagirone: starowka z monumentalnymi zabytkami. Kolejny punkt programu Syrakuzy: sanktuarium Matki Bożej Płaczącej, Katedra i słynna fontanna Aretuzy. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

Dzień 7 Śniadanie. Spotkanie z przewodniczką, przejazd do Ragusa - jednego z najpiękniejszych miast Sycylii, zabytkowe centrum wpisane na listę UNESCO, następnie Modica przepiękne barokowe miasto, na koniec zobaczymy Noto - arcydzieła barokowej architektury. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

Dzień 8 Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Spotkanie z przewodniczką, przejazd na Etnę - największy czynny wulkan w Europie, wjazd autokarem na wysokość ok. 2000 m npm i spacer po jednym z wygasłych kraterów. Następnie przejazd do Agrigento. Zwiedzimy słynną Dolinę Świątyń. Zakwaterowanie w hotelu, obiaodkolacja, nocleg.

Dzień 9 Śniadanie. Spotkanie z przewodniczką. Przejazd w kierunku Palermo, po drodze udamy się do Santo Stefano Quinsquina - pierwsza grota Św. Rozalii. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg w okolicy.

Dzień 10 Śniadanie. Spotkanie z przewodniczką. Przejazd do parku archeologicznego Segesta, następnie Selinuite. Następnie przejazd do Erice, jedynego na Sycylii miasta całkowicie w zabudowie średniowiecznej, położone jest tuż nad morzem, ale jednocześnie 751 m npm, na szczycie samotnej góry San Giuliano, wyrastającej nagle z równinnych terenów Trapani. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 11 Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Spacer po Palermo - Plac Normanów, Porta Nova, Plac Wstydu, Porta Felice, Plac Pretoria, kościół Martorana, teatr Massimo, katedra z miejscem spoczynku św. Rozalii. Msza św przy srebrnym sarkofagu patronki. Przejazd do Montepellegrino, sanktuarium św. Rozalii. Spacer do pomnika św. Rozalii. Przejazd do Monreale - zwiedzanie katedry i klasztoru benedyktynów. Powrót do palermo. Przejazd do portu, przydział kajut, obiadokolacja i przeprawa promowa do Neapolu.

Dzień 12 Śniadanie na promie, przypłynięcie do Neapolu - wyokrętowanie godz. 6.30 Przejazd do kościoła św. Januarego, następnie odwiedzimy Sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej w Pompei. Zakwaterowanie w hotelu, obiaodkolacja, nocleg.

Dzień 13 Śniadanie, przejazd do Asyżu, gdzie nawiedzimy bazylikę św. Franciszka. Następnie Sienna - katedra. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy.

Dzień 14 Śniadanie, przejazd na nocleg w Austrii. Zakwaterowanie w hotelu, obiaodkolacja, ncoleg.

Dzień 15 Śniadanie. Wyjazd do Polski. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

SYCYLIA

navautokarem
OD 1400 ZŁ + 875 EUR

15 DNI
(Termin do uzgodnienia)

Opis:

m.in. GLOBASNITZ - WENECJA - SAN GIOVANI ROTONDO - MANOPELLO - NEAPOL - PALERMO - CATANIA - TAORMINA - SYRAKUZY - POMPEJE - ASYŻ

Świadczenia w cenie:

 • przejazd luksusowym autokarem
 • 12 noclegów w hotelach ***, pokoje 2-3 os z łazienkami
 • 2 noclegi w kajutach 4-osobowych na promie na trasie Neapol - Palermo - Neapol
 • 14 śniadań, 13 obiadokolacji
 • opieka duchowa kapłana
 • ubezpieczenie turystyczne signal Iduna KL 20000EUR, NNW 15000 PLN, bagaż 1000 PLN, CP
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

 • wydatków programowych, kosztu biletów wstępów, lokalnych przewodników, system Tour Guide - ok. 190 EUR
 • wydatków własnych, napoi do obiadokolacji
 • ubepzieczenie od rezygnacji dodatkowo płatne 182 zł
 • doplata do pok. 1os - 195 EUR

Uwagi: - codzienna msza św., program pielgrzymki może ulec zmianom, np. kolejność zwiedzania

Pobierz folder PDF

Zobacz również

od 780,- zł/os.

5 DNI
ZAKOPANE-BUDAPESZT
navautokarem
Zakopane-Aquapark-Budapeszt-rejs po Dunaju...
Więcej
OD 1450,-

7 DNI
PRAGA-WIEDEŃ-BRATYSŁAWA-BUDAPESZT
navautokarem
...
Więcej
od 5600,-

15 DNI
PIELGRZYMKA Anglia-Walia-Irlandia
navOBJAZD AUTOKAREM
Banneux-Londyn-Salisbury-Stonehenge-Bath-Cardiff-Waterford-Bunratty-Galway-Kylemore-Knock-Belfast-Downpatrick-Dublin-Chester-Warwick-Oxford...
Więcej