Kontakt z naszym biurem:

58 / 305 50 92

Oferta
Rejsy
Wycieczki
Wyjazdy szkolne
Narty
Pielgrzymki
Incoming
Rejsy pogoria
Wynajem autokarów

zoom

Program wyjazdu:

Dzień 1 Zbiórka uczestników wycieczki przed szkołą, wyjazd o godz. 7.00 w kierunku Kudowy Zdroju. Przyjazd, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

Dzień 2 Śniadanie, przejazd do Zamek Homole - zwiedzanie, następnie przejazd do Głuszycy - zwiedzanie Podziemnego Kompleksu Osówka (ostatnia, główna, największa, najbardziej rozbudowana kwatera Hitlera, budowana na Dolnym Śląsku - to najciekawszy i najdłuższy udostępniony kompleks, wybudowany w Górach Sowich); przejazd do Walimia, zwiedzanie - kompleks podziemnych budowli "Riese-Walim" Sztolnie Walimskie, kilkaset metrów korytarzy ze stałą ekspozycją. Kolejnym punktem są Wambierzyce - sanktuarium zwane Dolnośląską Jerozolimą - bazylika, Kalwaria z 74 kamplicami, ruchoma szopka której twórca w ciągu 28 lat wyrzeźbił ok. 800 figurek, znaczna ich część porusza się w rytm muzyki. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 Śniadanie. Przejazd do Dusznik Zdroju, zwiedzanie Parku Zdrojowego, Dworek Chopina i Zabytkowej Papierni, nastepnie przejazd do Klodzko - gotycki most św. Jana - swoim wyglądem nawiązuje do słynnego praskiego mostu Karola. Starówka, Twierdza - najcenniejsze dzieło nowożytnej architektury obronnej w Polsce, ogromne bastiony i komnaty, wspaniały widok na miasto. Wizyta w Kopalni Złota w Złotym Stoku. W okresie rozkwitu górnictwa, w pierwszej polowie XVI wieku Złoty Stok był największym ośrodkiem wydobycia złota na Śląsku i znaczącym w Europie. Zwiedzanie Kopalni Złota, Sztolni Gertruda z tajmniczym Chodnikiem Śmierci, Sztolni Czarnej z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem, Muzeum Minerałów oraz Mennicy. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 Śniadanie, przejazd do Kudowy Zdroju, wycieczka w Góry Stołowe (Sczeliniec Wielki- trasa zwiedzania prowadzi między piaskowcowymi formami skalnymi (posiadającymi własne nazwy utworzone od ich charakterystycznych kształtów) i głebokimi szczelinami dochodzącymi do 17 m., Błedne Skały - zespół bloków skalnych na wysokości 853 m npm, tworzący malowniczy labirynt typu skalne miasto. W Błędnych Skałach kręcono film "Opowieści z Narni: Książe Kaspian"; następnie zejście do dużego Parku Zdrojowego, gdzie znajduje się pijalnia wód mineralnych; na przedmieściach - w Czeremnej - zwiedzanie Kaplicy Czaszek, wnętrze której wystrój stanowią warstwowo ułożone czaszki i piszczele ok 3 tys ludzi - ofiar wojen i epidemii. Powrót do hotelu, obiadokolacja-ognisko, nocleg.

Dzień 5 Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną do Gdańska. Po drodze obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

GÓRY STOŁOWE

navautokarem
OD 820,- zł

5 DNI
(Termin do uzgodnienia)

Opis:

GŁUSZYCA - WALIM - WAMBIERZYCE - DUSZNIKI ZDRÓJ - KOPALNIA ZŁOTA - KŁODZKO

Świadczenia w cenie:

  • przejazd autokarem/busem
  • zakwaterowanie w ośrodku Korona lub innym, 4 noclegi
  • wyżywienie; śniadania i obiadokolacje, obiad w drodze powrotnej
  • ubezpieczenie Signa Iduna NNW 10000 PLN
  • przewodnik miejscowy podczas pobytu
  • składka Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu, należy posiadać ok 150 zł
  • własnych wydatków
Pobierz folder PDF

Zobacz również

3 DNI
SANKTUARIA WARMII I MAZUR
navzwiedzanie
Rywałd-Olsztyn-Św. Lipka-Głotowo-Stoczek-Bisztynek-Gietrzwałd...
Więcej
od 730,- ZŁ

5 DNI
PRAGA
navautokarem
...
Więcej
od 9.900,-

12 DNI
SYBERIA
navobjazd, samolotem, kolej, autokar
Irkuck-wyspa Olchon-Półwysep Chaboj-Ułan-Ude-Trabagataju-Krasnojarsk-Moskwa...
Więcej